Bakım Sözleşmesi

MECE MÜHENDİSLİK SOĞUTMA VE ISITMA SİSTEMLERİ

Bakım Sözleşmesi

Merkezi soğutma sistemleri, maliyeti yüksek cihazlar olmalarına rağmen bakım ve onarımlarına gereken önem verilmemektedir. Mece Mühendislik Soğutma ve Isıtma Sistemleri olarak cihazların verimli çalışması ve arızalarının giderilmesi için bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.

Talep doğrultusunda cihazlar profesyonel ekipmanlarımızla, uzman kadromuz tarafından kontrol edilerek, bakım sözleşmesi dahilinde arıza tespiti ve onarımı yapılmaktadır.

Cihazlarda arıza oluşması durumunda yapılan bakım plansız bakımdır. Yüksek maliyetli ısıtma ve soğutma sistemleri, arıza sebebiyle çalışamaz duruma gelebilir, performans kaybı yaşar, havalandırma kalitesi düştüğü için sağlığı tehdit eder ve enerji sarfiyatına sebep ulur. Değişen teknolojik şartlar sebebiyle artık plansız bakım tercih edilmemektedir.

Havalandırma ve soğutma sistemlerinizin performans kaybı yaşamaması, enerji tasarrufu sağlaması, cihazda daha büyük arızalara sebep olmaması ve sağlığı tehdit etmemesi açısından Mece Mühendislik Soğutma ve Isıtma Sistemleri olarak periyodik (koruyucu) bakım yapılmasını önermekteyiz. Ortam soğutmasına ihtiyaç duyulan otel, iş merkezi, plaza, ofis, üniversite, hastane, salon, mağaza ve binalarda kullanılan merkezi soğutma sistemleri için periyodik bakım sözleşmesi yaparak cihazların sorumluluğunu alıyoruz ve belirlenen periyotlarda bakım ve kontrollerini yapıyoruz.

Periyodik (koruyucu) Bakım, belirlenen bir zaman diliminde ve belirli aralıklarla yapılan bakımdır. Düzenli olarak cihazlar ve parçalar kontrol edilir. Tespit edilen arızalar ve arıza oluşması muhtemel durumlar düzeltilir, gerekli parçalar değiştirilir, böylece daha büyük arızaların çıkması önlenmiş olur.

Soğutma sisteminin türüne ve kullanım alanına göre, bakım işlemi ve bakım periyodu değişiklik göstermektedir. Hastane, ilaç deposu, ameliyathane gibi alanlarda, önem arz etmesi sebebiyle aylık bakım uyguladığımız gibi; ofis, mağaza, otel, plaza gibi yaşam alanlarında gerekliliğe göre 3 aylık 4 aylık veya yılda 2 olmak üzere periyodik bakım önermekteyiz.

Standart Bakım Sözleşmesinde Uygulanan İşlemler

  • İç ünite ve dış ünite besleme voltaj ölçümleri
  • İç ünite ve dış ünite şebeke akım değerlerinin kontrolü
  • Alçak ve yüksek gaz basınç ölçümleri
  • İç ünitenin evaporatör hava emiş filtre kontrolü ve anti bakteriyel (kimyasal) ilaçlı temizliği
  • Emiş ve üfleme sıcaklık ölçümü
  • Evaporatör ve kondanser anti bakteriyel (kimyasal) ilaçlı temizliği
  • Tüm kablo, soket ve klemens bağlantı uçlarının kontrolü
  • Oda termostat ayarlarının kontrolü
  • Bakır boru hat ve izole kontrolü
  • Gaz kaçak kontrolü

Mece Mühendislik Soğutma Ve Isıtma Sistemleri

Soğutma ve İklimlendirme Sektöründe 27 Yıllık Tecrübe

Gıdadan endüstriyel soğutmaya, tıbbi soğutmadan ortam soğutma ve iklimlendirmesine kadar.

Call Now Button7/24 Hizmet Hattı