VRF Teknik Servisi

MECE MÜHENDİSLİK SOĞUTMA VE ISITMA SİSTEMLERİ

VRF Teknik Servisi

VRF Teknik Servisi

VRF Klima Sistemleri ve VRF Teknik Servisi

Değişken debili soğutucu akışkan klima sistemi anlamında kullanılan VRF, bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları sayesinde birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği klima sistemleridir.

Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılır. Soğutucu akımı DC İnverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle varyasyonlandırılarak, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır.

VRF klima sistemleri iki borulu ve dört borulu olmak üzere ikiye ayrılır. Dört borulu VRF sistemleri aynı zamanda bağımsız olarak hem ısıtma, hem soğutma sağlaması açısından, standart klima sistemlerine göre farklılık göstermektedir. Birbirinden bağımsız ortamlarda, birbirinden bağımsız iklimlendirme imkanı sunar. Bir odada soğutma sağlarken, aynı merkezi sistem üzerinden diğer odada ısıtma sağlar.

VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri, gerektiği kadar soğutucu akışkanın doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlar.

Çevreye duyarlı, enerji tasarrufu sağlayan kullanım alanlarındaki esneklik ve çeşitlilik imkanlarıyla ve modüler yapısıyla çok katlı veya şahsi bölüm ve ofislere ayrılmış bir binadan, tek bir yapıya kadar yeni yapılan veya mevcut olan her türlü yapıda, tam bağımsız kontrol imkanı vermektedir.

Kurulum maliyeti yüksek gibi görünse de uzun vade kullanımda ekonomiktir. Estetik açıdan mimari önem arz eden veya cam giydirmeli binalarda tercih edilir. Düşük ses debisi, estetik ve konforlu oluşu, bağımsız alanlarda kullanılabilme imkanı, tercih sebebidir. Çok katlı veya bağımsız ofis ve bölümlere ayrılmış yapılarda, müşterilerine ayrı faturalandırma imkanı sağlar.

Estetik açıdan mimari önem arz eden veya cam giydirmeli binalar, iş merkezi, plaza, hastane, sinema, tiyatro, mağaza, otel, restoran, üniversite gibi yapılarda birbirinden bağımsız ve farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına cevap vermesi tercih sebebidir.

Cihazlarda arıza oluşması durumunda yapılan bakım plansız bakımdır. Yüksek maliyetli ısıtma ve soğutma sistemleri, arıza sebebiyle çalışmaz duruma gelebilir, performans kaybı yaşar, havalandırma kalitesi düştüğü için sağlığı tehdit eder. Periyodik (koruyucu) bakım, belirlenen bir zaman diliminde ve belirli aralıklarla yapılan bakımdır. Düzenli olarak cihazlar ve parçalar kontrol edilir, tespit edilen arızalar ve arıza oluşması muhtemel durumlar düzeltilir, gerekli parçalar değiştirilir ve böylece daha büyük arızaların çıkması önlenmiş olur.

Mece Mühendislik Soğutma ve Isıtma Sistemleri olarak, resmi kurum, özel sektör ve bireysel müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda; ücretsiz keşif, arıza tespiti ve tamiri, anlık bakım, periyodik bakım, planlı bakım, VRF teknik servisi, bakım sözleşmesi hizmeti vermekteyiz.

Mece Mühendislik Soğutma ve Isıtma Sistemleri olarak, VRF Teknik Servisi ve bakımlarında Türkiye genelinde VRF Teknik Servisi 7/24 tüm müşterilerimizin hizmetindeyiz.

 • VRF Teknik Servisi
 • VRF DC İnverter kompresör satışı, değişimi
 • VRF elektronik kart satışı, tamiri ve değişimi
 • VRF EEV elektronik expasion valf satışı, değişimi
 • VRF kondanser fan motoru satışı, tamiri ve değişimi
 • VRF iç ünite kart tamiri, satışı, değişimi ve teknik servisi
 • VRF dış ünite kart tamiri, satışı ve değişimi
 • VRF filtre satışı ve temizliği
 • VRF gaz kaçak tespiti, tamiri
 • VRF teknik servisi gaz şarjı
 • VRF yedek parça satışı
 • Elektriksel ve mekanik VRF Teknik Servisi ve bakım sözleşmesi

Mece Mühendislik Soğutma Ve Isıtma Sistemleri

Soğutma ve İklimlendirme Sektöründe 27 Yıllık Tecrübe

Gıdadan endüstriyel soğutmaya, tıbbi soğutmadan ortam soğutma ve iklimlendirmesine kadar.

Call Now Button7/24 Hizmet Hattı